برای اینکه در روز آزمون IELTS به بهترین نحو از معلومات خود استفاده کنید و بهترین نتیجه ممکن را کسب کنید، مهم است که بدانید دقیقاً با چه محیطی مواجه خواهید شد چه کارهایی در روز آزمون به شما کمک خواهد کرد. همچنین کارهایی هستند که نمی توانید انجام دهید. این مقاله به شما کمک می کند تا با حد اکثر آمادگی آزمون خود را شروع کنید.

نکات روز آزمون IELTS 

استراحت و تغذیه خوب:

آزمون آیلتس یک آزمون طولانی است. بخش کتبی آزمون شامل Listening, Reading و Writing حدود 2 ساعت و 40 دقیقه به طول می انجامد. هیچ زمان استراحتی در این بازه زمانی وجود ندارد بنابراین حتماً پیش از آزمون خوب بخوابید و به اندازه کافی غذا بخورید تا در طی مدت آزمون تمرکز لازم را داشته باشید.

نحوه لباس پوشیدن

لباس راحت بپوشید. امتیازی به نحوه پوشش شما تعلق نمی‌گیرد. پس لباسی بپوشید که احساس راحتی و اعتماد به نفس به شما می‌دهد. ممکن است محل آزمون به دلیل روشن بودن سیستم تهویه کمی سرد باشد. می‌توانید یک لباس گرم همراه داشته باشید.

نوشیدن آب

همراه داشتن مایعات در روز آزمون IELTS مانعی ندارد. تنها شرط موجود در این رابطه شفاف بودن ظرفی است که همراه می برید.
کمی زودتر در محل آزمون حاضر شوید

یادگیری آدرس از قبل

آدرس محل آزمون را از قبل مرور کنید و تخمین بزنید که چقدر برای رسیدن به آنجا در راه خواهید بود. علاوه بر این حتماً زودتر در محل حاضر شوید. چون زمانی را باید برای طی کردن مراحل ورود به جلسه در نظر بگیرید و اگر دیر به محل آزمون برسید از ورود شما ممانعت خواهد شود.

استفاده از سرویس بهداشتی

همانطور که گفته شد در طی 2 ساعت و 40 دقیقه آزمون هیچ زمان استراحتی نخواهید داشت. هر چند در صورت نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی می‌توانید دست خود را بلند کنید تا مراقب شما را راهنمایی کند ولی وقت محدودی که برای پاسخ گویی به سؤالات آزمون دارید از دست خواهید داد.

خودکار، مداد و پاک کن

شما می‌توانید خودکار، مداد و پاک کن همراه خود به جلسه آزمون ببرید. اما اجازه نخواهید داشت دیکشنری یا کاغذ اضافه همراه داشته باشید. در روز مصاحبه Speaking، تنها چیزی که می توانید همراه ببرید، مدارک شناسایی است.

تلفن همراه

شرکت کنندگان حق همراه داشتن تلفن همراه در جلسه آزمون را ندارند.

مدرک شناسایی

از مرکز آزمون خود در مورد مدارک شناسایی که باید همراه داشت باشید سؤال کنید و مطمئن شوید که مدارک لازم را همراه می برید.

توضیحات آزمون

به توضیحاتی که در ابتدای آزمون پخش می شود به دقت گوش کنید.

ساعت

در سالن آزمون حتماً یک ساعت دیواری قرار دارد که می توانید برای مدیریت کردن زمان خود از آن استفاده کنید.

معلولیت جسمی

اگر معلولیت جسمی دارید، پیش از روز آزمون این مسئله را با مرکز برگزاری آزمون در میان بگذارید.

خونسرد باشید و تمرکز کنید

پیش از آزمون روشی را که قرار است در هر مرحله پیاده کنید انتخاب کنید و خونسردی و اعتماد به نفس خود را در طول آزمون حفظ کنید.

نباید ها!

سعی نکنید تقلب کنید!
دیکشنری با خود نبرید!
برگه های آزمون را با خود به خانه نبرید!

تهیه شده توسط موسسه زبان آفاق

دیدگاهتان را بنویسید

question